محمد اميري خانمكاني

نــام :
محمد
نـام خـانوادگـی :
اميري خانمكاني
نـام پـدر :
يداله
تـاریخ تـولـد :
1344
مـحل تـولـد :
سـن :
سـال
دیـن و مـذهب :
شرح شهادت
وصیت نامه

بسم الله الرحمن الرحیم

ان الذين آمنو ا وهاجروا و جاهدو فى سبيل الله باموالهم و انفسهم واعظم درجه عند الله اولئك هم الفائزون  بار يگر در جبهه ام و از نزديك شاهد ايثار گران واقعى هستم سه بار به جبهه آمده ام كه شايد اگر سعادتى نصيبم گردد و ايمان قلبى پيدا كنم اين اين آخرين بار نيز باشد امروز بچه ها همگى خوشحالند سراپا شوقند زيرا كه فردا قرار است حمله اى همه جانبه داشته باشيم پدرم و مادرم و خواهرم و برادرانم مرا ببخشيد كه نتوانستم فرزند و برادر خوبى برايتان باشم و از هر طرفى مثل هميشه به سوى جبهه پر كشيدم خدا مى داند كه تقصيرى نداشتم اما مسئوليت و عشق و مبارزه وادارم كردند كه من هم همانند سايرين خوم را مسلمان بدانم و تسليم باشم .

يا ايها الذين آمنو ا لم تقولون

اى كسانى كه ايمان آورده ايد چرا به آنچه مى گوييد عمل نمى كنيد .

اى پدر بزرگوارم ز روزى كه پاى به دنيا نهاده ام تا به امروز كه خود را شناخته ام در آغوش باز پر محبت شما چه رنجها و زحمتهايى را كه در مورد من مشتمل شده ايد پدر جان مرا ببخش و حلالم كن زيرا چيزى كه در من بود فقط خدمت به قرآن و اسلام چيز ديگرى نبود مادر عزيزم اى نور خدا دادى اى به فداى آن دامن پاكت كه چون بوى دامن حضرت زينب را ميدهد اى مادر عزيز اى كسى كه زينب وار عمل مى كردى و اى كسى كه قلب رئوفت را در اختيار من گذاشتى نمى دانم چگونه بايد جبران كرد همه زحمات كه به پاى من كشيدى مادر جان از تو مى خواهم كه بعد از شهادت من هيچ ناراحتى نكنيد زيرا كه بايد مرگ شرافتمندانه باشد از شما طلب بخشش مى كنم اى پدر و مادر شما بايد صبر را پيشه خئود قرار دهيد . ان الله مع صابرين .

و اى امت مسلمان اى شاهدان زنده و اى ندا بخش انقلاب اماممان را هميشه و در همه حال در يابيد و پيامش را به جلن بخريد و او بى شك حسين زمانمان است  و ما نبايد خداى نا كرده اهل كوفه باشيم پيروز باد اسلام  پر دوام باد راه شهيدان مرگ بر آمريكا و اعمالش  سلام بر خمينى

در پايان از شما معذرت مى خواهم كه نتوانستم يك فرد مومن و پاك باقى بمانم  ولى در مقابل عل الهى توبه كرد ه و جانم را فداى اسلام كرده ام و در راه اسلام هم خواهم مرد و از همه شما حلال خواهى مى كنم و شما را سفارش به تقوى مى كنم .

بیوگرافی

چهارم آبان 1344، در روستاي خانمكان از توابع شهرستان زرند به‌دنيا آمد. پدرش‌ يدالله و مادرش ربابه نام‌ داشت. تا اول‌ متوسطه درس‌ خواند، به‌عنوان بسيجي ‌در جبهه حضور يافت. هشتم مرداد 1362، در مهران بر اثر اصابت تركش به شهادت رسيد. مزار وي در زادگاهش واقع است.

جـزئیات شـهادت

تـاریخ شـهادت :
1362/05/08
کـشور شـهادت :
مـحل شـهادت :
مهران
عـملیـات :
والفجر3
نـحوه شـهادت :

اطـلاعات مـزار

مـحل مـزار :
وضـعیت پـیکر :
موقـعیت مـزار در گـلزار شـهدا
قـطعـه :
ردیـف :
شـماره :

تصویرمـزار

زرندشهیدهاوالفجر3

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *