محمد توسنگ

نــام :
محمد
نـام خـانوادگـی :
توسنگ
نـام پـدر :
حسین
تـاریخ تـولـد :
1344
مـحل تـولـد :
سـن :
سـال
دیـن و مـذهب :
شرح شهادت
وصیت نامه

بسم الله الرحمن الرحیم
إِنَّ اللَّهَ يُحِبُّ الَّذينَ يُقاتِلونَ في سَبيلِهِ صَفًّا كَأَنَّهُم بُنيانٌ مَرصوصٌ خدا آن مومنان را که در صف جهاد کافران مانند سد آهنین همدست و پایدارند دوست می دارد.
سلام به برادران توحیدی از آدم تا خاتم و از محمد(ص) تا صاحب الزمان(عج) و سلام به نائب برحق امام زمان خمینی بت شکن این […] پیر جماران که روزها چون شیر می خروشید و شبها جون جد بزرگوارش امام سجاد(ع) به دعا و نیایش خداوند مشغول است و سلام درود به روان پاک شهیدان به خون غلطان از صدر اسلام تاکنون و مخصوصا شهدای حمله های اخیر نیروهای رزمنده اسلام به قوای کفر و سلام به عاشقان شهادت و سنگرنشینان عشق. کم کم احساس می کنم که می توانم شاهد زیبای شهادت را در آغوش خود بگیرم و تا ابد او را در خود نگهدارم. بارالها و پروردگارا سعادت شهادت در راه خودت را اگر مصلحت می دانید نصیب این بندگان گناهکارت بکن. بارالها می دانید که این جسم ضعیف و ناتوان من طاقت آتش عذاب را ندارد تو را بجان مهدی(عج) از سر تقصیرات من درگذر و مرا ببخش. بارپروردگارا حالا که موفقم داشتی دوباره بیایم و در این فتح بزرک که انشاالله فتح کربلا است شرکت نمایم. قدرت نیروی ایمان به ما ده که در روز عاشورا به ابوالفضل دادی و چنان صبر و استقامت به مادرم بده که به زینب دادی. چقدر احساس خوشحالی می کنم که در بستر نمردم موفق شدم به پاسخ حسین زمانمان خمینی عزیز لبیک بگویم. لبیک یا خمینی

بیوگرافی

دهم فروردين 1344، در شهر ماهان از توابع شهرستان كرمان به دنيا آمد. پدرش ‌حسين، كشاورز بود و مادرش‌ ربابه‌ نام‌ داشت. در مقطع راهنمايي درس خواند، به ‌عنوان بسيجي در جبهه حضور يافت. بيست‌ و دوم مهر 1362، در فكه بر اثر اصابت تركش به‌ شهادت رسيد. پيكر وي مدت‌ها در منطقه برجا ماند و پس از تفحص سال 1367، در زادگاهش به خاك سپرده شد.

جـزئیات شـهادت

تـاریخ شـهادت :
1362/07/22
کـشور شـهادت :
مـحل شـهادت :
فکه
عـملیـات :
والفجر2
نـحوه شـهادت :

اطـلاعات مـزار

مـحل مـزار :
وضـعیت پـیکر :
موقـعیت مـزار در گـلزار شـهدا
قـطعـه :
ردیـف :
شـماره :

تصویرمـزار

بسیجیشهیدهاگلزار شهدای ماهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *