محمد حسن زاده سبلویی

نــام :
محمد
نـام خـانوادگـی :
حسن زاده سبلویی
نـام پـدر :
علی
تـاریخ تـولـد :
1345
مـحل تـولـد :
سـن :
سـال
دیـن و مـذهب :
شرح شهادت
وصیت نامه

بسم الله الرحمن الرحیم
قال الله الحکیم فی القرآن الکریم: نپندارید کسانی که در راه خدا کشته می شوند مردگانند بلکه زنده اند در نزد پروردگارشان.
من قتل فی سبیل الله لم یعرفه الله شیئا من سیئاته
حضرت صادق(ع) فرمود: کسی که در راه خدا کشته شود خداوند هیچیک از گناهانش را به او نشان نخواهد داد(همه گناهانش آمرزیده می شود)
با نام خدا و با یاد اولیا و انبیائش و با سلام بر رهبر کبیر انقلاب اسلامی و با سلام بر حافظان انقلابش رزمندگان دلیر اسلام و سلام بر ارواح طیبه شهدا و شهیدان زنده(معلولین انقلاب) اینک که قلم در دستم روی کاغذ می لغزد به یاد دارم بارها قلم را به دست گرفتم و بر روی کاغذ لغزاندم و وصیت نامه ام را نوشتم به این امید که دیگر زنده باز نگردم ولی چه کنم سعادتش نصیبم نگشت هم اکنون امیدوارم که خداوند این بار توفیق شهادت در راهش را نصیبم گرداند انشاالله البته می دانم که رسیدن به درجه و مقام لقاالله و زیارت خداوند مختص افراد صالح و متقی است و عاصیان را در آن جایگاه و مقام راهی نیست لکن در اینجا توبه و ندامت خود را با کمال سرافکندگی و خجلت به پیشگاه حضرت باریتعالی و رحمت نامتناهی او می برم و امیدوارم که به حق محمد و آل محمد خداوند بر حقیر تفضل و ترحم نماید و از گناهان و تقصیراتم درگذرد و ما را به شفاعت حسین(ع) و وساطت مولی ابا صالح المهدی(عج) نائل فرماید.
ای خدا ما را ببخش بخاطر شاکرنبودنمان و ما را ببخش بخاطر قدردانی نکردن از نعمتهایت و ببخش ما را به خاطر بی اعتنایی به احکام و دستوراتت و ما را ببخش بخاطر فراموش کردن خودمان که چه بودیم و چه شدیم و چه خواهیم شد و بالاخره بعنوان یک بنده گنهکار در پیش تو آمدیم ما را از هر گونه گناهان پاک برگردان.
نکته دیگر این است که انسان باید راحتی را یا در دنیا دنبال کند یا در آخرت. اگر در آخرت جویا شود نباید در دنیا به دنبال آن بگردد و اگر در دنیا جویا شود در آخرت به آن نمی رسد. یکی از بهترین عبادات و اعمال برای خدا جهاد در راهش می باشد شما و تمامی کسانی که مایل به داشتن آخرتی جاوید هستند باید شرکت در جبهه های نبرد کنید و خود را برای تحمل رنجها و مصیبتها و ناکامیها آماده بسازید و دل قوی دارید که خداوند پشتیبان و نگهبان شماست و تنها اوست که شما را پیروز خواهد کرد.
سخنی با پدر و مادر مهربانم: امیدوارم که سلام ناقابل فرزندتان را بپذیرید و از اینکه سالهاست که باعث رنج شما شده است او را ببخشید. اینجانب اعتراف می کنم که من نتوانستم حقوق شما را ادا نمایم و امیدوارم که مرا حلال کنید ولی به شما اطمینان می دهم که تحمل این امور خود یکی از بزرگترین عبادات است و انشاالله تلاش نماید که هر چه در توان دارد در راه این انقلاب و امام و اسلام هدیه نماید که معلوم نیست این توفیق برای همیشه در نزد امت ما باشد با جان و مال و دادن فرزند و غیره خود را در این اجر عظیم الهی شرکت بدهید و این توصیه را به همه بنمایید.
پدر عزیزم از اینکه تربیت تو مرا به راه اسلام و قرآن کشاند و عاقبت مرا به عاقبتی خیر گرداند از شما بسیار متشکرم و امیدوارم که خداوند شما را در ثواب شهیدان راهش شریک و به بهشت اعلایش واصل بگرداند و تو ای مادرم که زحمات بسیار زیادی برای من از روز تولد تا به حال متحمل شده ای که من اینرا در هیچ شرایطی فراموش نمی کنم و تو مشوق خوبی برای راه یافتن به مسجد اسلام و قرآن برای من بودی. خداوند این زحمات را فراموش نمی کند و حتما تو را در ثواب جهادگران راهش شریک می گرداند لکن من هم به سهم خود از شما خیلی متشکرم و از شما می خواهم که برای آمرزش و مغفرت همه مومنین من جمله حقیر و سلامتی امام و پیروزی رزمندگان دعا کنید. خیلی پرفایده و مفید است.
سخنی به برادر عزیزم: برادران عزیزم امیدوارم که راه حق و راست را در پیش بگیرید و هیچ گونه انحرافی نداشته باشید تا مشت محکمی بر دهان دشمنان اسلام و کفار بزنید و ای خواهر عزیزم امیدوارم که با حجاب خود همانند زینب باشید و همانند فاطمه باشید.
ای زن به تو از فاطمه اینگونه خطاب است / ارزنده ترین زینت زن حفظ حجاب است
در ضمن پدر عزیز، مرا در کنار شهدا به خاک بسپارید. والسلام
خدایا خدایا تا انقلاب مهدی حتی کنار مهدی خمینی را نگهدار

بیوگرافی

هشتم ‌دي 1345، در روستاي بناوند سبلوئيه از توابع‌ شهرستان زرند به دنيا آمد. پدرش علي، كارمند شركت توانير بود، و مادرش ربابه نام داشت. تا دوم متوسطه درس خواند، به‌عنوان بسيجي در جبهه حضور يافت. هشتم بهمن 1365، در شلمچه بر اثر اصابت تركش خمپاره  به شهادت رسيد. مزار وي در گلزار شهداي شهرستان زرند واقع است.

جـزئیات شـهادت

تـاریخ شـهادت :
1365/11/08
کـشور شـهادت :
مـحل شـهادت :
شلمچه
عـملیـات :
کربلای5
نـحوه شـهادت :

اطـلاعات مـزار

مـحل مـزار :
وضـعیت پـیکر :
موقـعیت مـزار در گـلزار شـهدا
قـطعـه :
ردیـف :
شـماره :

تصویرمـزار

بسیجیدانش آموززرندشهیدهاکربلای 5ورزشکار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *