محمد خنامانی محمدپور

نــام :
محمد
نـام خـانوادگـی :
خنامانی محمدپور
نـام پـدر :
حسن
تـاریخ تـولـد :
1342
مـحل تـولـد :
سـن :
سـال
دیـن و مـذهب :
شرح شهادت
وصیت نامه

بنام الله پاسدار حرمت خون شهیدان اسلام
وَلَا تَحْسَبَنَّ الَّذِينَ قُتِلُوا فِي سَبِيلِ اللَّهِ أَمْوَاتًا بَلْ أَحْيَاءٌ عِندَ رَبِّهِمْ يُرْزَقُونَ
خداوند تبارک و تعالی در سوره بقره فرموده البته کسانی که در راه خدا جهاد با کفار کشته می شوند یا شهید می شوند [نمرده اند] بلکه زنده اند نزد خدای خود روزی می خورند.
پیغمبر اکرم(ص) فرمود هر کس شخص مسلمان وصیت نامه اش را نوشت یکی از واجبات دین را اجرا کرده است و راهی که ما در پیش داریم راه خدایی است. راه جنگیدن با دشمن اسلام است بلکه کفار کوشش می کنند که اسلام خدای نکرده از بین برود ولی جوانان برومند و رشید همیشه مقاوم مسلمان مخصوصا ایرانیان و فلسطین نمی گذارند که اسلام از بین برود بلکه خون می دهند. جلوی بدترین آتش می روند و دفاع از ناموس و خاک و مخصوصا اول قرآن کریم قرآن عظیم الشان برای راهنمایی دین ما آمده، که کوچکترین خطایی را نروییم، دفاع می کنیم که و ما مثل علی اکبر علی اصغر و ابوالفضل العباس امام حسین سردر شهیدان مظلوم و مظلومانه باید از اسلام دنباله روی کنیم و نگذاریم که مثل افرادی از جانب صدام و آمریکا و اسرائیل بد یهود صهیونیستی به ایران میهن اسلامی ما روزی دست پیدا کنند. جوانان ما که از اهواز دشمن را و از پل دزفول و حمیدیه کجا هست مشاهده کردید چقدر کوشش کردند و خونها دادند تا خاک مقدس ایران اسلامی را آزاد کردند و ما هم باید فکر آنها را بیشتر از بیشتر داشته باشیم.
چند جمله ای برای پدر و مادر گرامی و خانواده ام خواهر برادرم
پدر و مادر گرامی اکنون که دفعه دومم قلم را با حالت لرزش بدست می گیرم که با شما سخن بگویم امیدوارم بنده حقیر را ببخشید بلکه فرزند مهربانی نبودم بلکه نامهربانی را جنگ بسر من آورده خودتان بهتر می دانید و من همیشه پیش خدای خودم شما را دعا می کنم که مرا ببخشید از خداوند خجالت می کشم بلکه شب اول قبر در روز رستاخیز از شما طلب آمرزش می خواهم .
خواهر و برادران عزیزان من همیشه از اسلام جدا نشوید مخصوصا به برادران می گویم علی، احمد، اکبر و به خواهران که همیشه حجاب را رعایت نمایید بلکه مثل همیشه به شما تذکر می دادم دلم می خواهد خواهرانم اینطور باشید و با بچه هایم مهربان باشید.
خواهران و برادران عزیز شما را به اسلام و عصمت و نماز شب و مستحبات و غیبت نکردن دعوت می نمایم مثل فاطمه زهرا و امیرالمونین چهارده معصوم چه طور زندگی کردند و شما را در آخرین کلمات به تقوا دعوت می کنم. من الله التوفیق.

بیوگرافی

هشتم خرداد 1342، در روستاي خنامان از توابع شهرستان رفسنجان متولد شد. پدرش حسن، كشاورز بود و مادرش فاطمه ‌نام داشت. تاپايان مقطع راهنمايي تحصيل كرد. سال 1362، ازدواج نمود و صاحب دو پسر و دو دختر شد. پاسدار بود، بيستم‌ آبان 1369، در بيمارستان ‌ارتش كرمان بر اثر عوارض ناشي از مصدوميت شيميايي زمان جنگ، شهيد شد. مزار وي در زادگاهش واقع ‌است.

جـزئیات شـهادت

تـاریخ شـهادت :
1369/08/20
کـشور شـهادت :
مـحل شـهادت :
بیمارستان ارتش کرمان
عـملیـات :
نـحوه شـهادت :

اطـلاعات مـزار

مـحل مـزار :
وضـعیت پـیکر :
موقـعیت مـزار در گـلزار شـهدا
قـطعـه :
ردیـف :
شـماره :

تصویرمـزار

رفسنجانشهیدها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *