محمد دولتي

نــام :
محمد
نـام خـانوادگـی :
دولتي
نـام پـدر :
اصغر
تـاریخ تـولـد :
1345
مـحل تـولـد :
سـن :
سـال
دیـن و مـذهب :
شرح شهادت
وصیت نامه

بسم الله الرحمن الرحیم
وَلَا تَحْسَبَنَّ الَّذِينَ قُتِلُوا فِي سَبِيلِ اللَّهِ أَمْوَاتًا بَلْ أَحْيَاءٌ عِندَ رَبِّهِمْ يُرْزَقُونَ
کسانی که در راه خدا کشته می شوند مرده مپندارید بلکه آنان زنده اند و نزد خدایشان روزی می خورند با سلام مجدد و فراوان به رهبر کبیر آیت الله خمینی و درود زیاد بر شهیدان راه انقلاب اسلامی ایران و مخصوصا خانواده های شهدا.
از همه علی الخصوص شما پدر و مادر عزیزم می طلبم که من شهید شدم برای من گریه نکنید و اگر اشک بریزید یا گریه کنید در راه خدا یا امام حسین(ع) گریه کنید چون آن را در کربلا شهید کردند و زینب را به اسیری بردند و آن وقت من و شما نبودیم که برای آنها عزاداری کنیم. پدر و مادر دوست داشتم قطره خونم در راه اسلام و خدا آن مکتب اسلام با لب تشنه و دور از چشم پدر و مادر و برادر و خواهر و اقوام و از هم وطنهام مثل امام حسین(ع) شهید شوم و خواهش من این است که برای من اصلا ناراحتی و نگرانی به خود راه ندهند همانطوریکه علی اصغر به کودکیش شهید شد من هم دوست داشتم و […] بود و فکر کنید که این محمد را نداشته اید. می دانم شما مادران حق دارید گریه کنید چون شبانه روز در پهلوی ما نشسته اید تا ما را به این سن و سال بزرگ کرده اید و بهتر است ما را که به این سن و سال رسیده ایم در راه مکتبمان شهید شویم زندگی را پایان دهیم چون شهادت بهترین سعادت است برای یک فرد مسلمان در جامعه اسلامی و در آخر وصیتم از برادرانم و خواهرانم و اقوامم علی الخصوص اهالی شهرستان جیرفت حلالیت می طلبم. والسلام شهید محمد دولتی.

بیوگرافی

پنجم ‌دي 1345، در روستاي سرجاز از توابع شهرستان جيرفت متولد شد. پدرش اصغر و مادرش حكيمه نام داشت. تا چهارم ابتدايي درس خواند، از طريق جهاد سازندگي به عنوان جهادگر به جبهه اعزام شد. بيست‌و‌سوم اسفند 1362، با سمت راننده لودر در طلائيه بر اثر اصابت‌تركش به سر و پا، شهيد شد. پيكر وي در گلزار شهداي شهرستان زادگاهش به خاك سپرده شد.

جـزئیات شـهادت

تـاریخ شـهادت :
1362/12/23
کـشور شـهادت :
مـحل شـهادت :
طلاييه
عـملیـات :
خيبر
نـحوه شـهادت :

اطـلاعات مـزار

مـحل مـزار :
وضـعیت پـیکر :
موقـعیت مـزار در گـلزار شـهدا
قـطعـه :
ردیـف :
شـماره :

تصویرمـزار

جیرفتشهیدها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *