محمود سليماني

نــام :
محمود
نـام خـانوادگـی :
سليماني
نـام پـدر :
عباس
تـاریخ تـولـد :
1343
مـحل تـولـد :
سـن :
سـال
دیـن و مـذهب :
شرح شهادت
وصیت نامه

بسم الله الرحمن الرحیم
مکتبی که شهادت دارد اسارت ندارد. امام خمینی
ان تنصرالله ینصرکم و یثبت اقدامکم
کسانی که در راه ما جهاد کنند آنها را بسوی راههایمان هدایت خواهیم کرد.
با سلام و درود بر رهبر کبیر انقلاب حضرت آیت الله امام خمینی و درود بر تمامی شهیدان اسلام از زمان امام حسین و یاران وفادارش تا بحال و سلام و درود بر تمامی رزمندگان اسلام با شوق و ذوق به الله وصیت نامه خود را شروع می کنم.
انا لله و انا الیه راجعون : ما از خداییم و سپس به سوی او باز خواهیم گشت.
هدف من از انتخاب کردن این راه فقط به خاطر خدا و برای خدا است که به هل من ناصر ینصرنی حسین گونه امام امت خمینی بت شکن لبیک گفته و خانه و آشیانه خود را ترک کرده رو به سوی جبهه های حق علیه باطل نهاده. ما از مکتب خود دفاع نموده و با کفار بعثی بجنگم. هدفم از انتخاب کردن این راه فقط به خاطر خدا بود و نه به خاطر ریا و تکبر بلکه از روی عشقی که به الله داشتم این راه را انتخاب کرده ام تا هم در مکتب خود دفاع کرده و هم راه دیگر برادران رزمنده خود را ادامه داده باشم.
وصیت دارم برای برادران و خواهران مسلمان ایران که گوش به فرمان امام خمینی باشند و دست در دست هم داده تا که ریشه ابرقدرتها و جنایتکاران شرقی و غربی را از بیخ و بن بیاورند و با شعار حزب فقط حزب الله رهبر فقط روح الله ادامه دهنده راه شهیدان به خون خفته ایران باشند و با شایعه پراکنان و منافقان به شدت مبارزه کنید و نگذارید که این بیگانگان بر ما بتازند و به تبلیغات شوم خود بپردازند.
وصیتی دارم برای دوستان و برادران دینی خود که شما سلاح از دست افتاده مرا بردارید و بر کفار نابکار بتازید و با هدفی خدا و حزبی حزب الله و رهبری روح الله ادامه دهنده راه شهیدان صدر اسلام تاکنون باشید و با تمام قدرت با طاغوتیان و طاغوتپرستان مبارزه کنید به طوری که در قرآن آمده است ” انا فتحنا لک فتحا مبینا” یعنی وعده پیروزی به شما داده است و اینجا پیامی دارم برای پدر و مادر مهربانم که از رفتن من به جبهه و شهید شدن من هیچ گونه ناراحتی نداشته باشید که چون فرزند شما برای خدا و بخاطر خدا و در راه خدا رفته است پدرجان وصیت می کنم به شما بعد از من عزاداری نکنید و گریه و زاری سر ندهید چون که از اجر شهید کاسته می شود از شما تقاضا دارم راه مرا ادامه بدهید نه هر طریقی که باشد و افتخار کنید که چنین فرزندی را شما در راه خدا قربانی کرده اید و از شهید شدن من هیچ نگرانی نداشته باشید بلکه خوشحال هم بوده باشید که چنین سعادتی نصیب فرزندتان شده است. و در صف خانواده های شهیدان قرار گرفته اید پیامم به شما برادرانم این است که اسلحه از دست افتاده برادرانتان را بر دوش بگیرید و در سنگر برادر خود پیوسته بجنگید و از مکتب خود و نوامیس خود تا آخرین قطره خون خود دفاع کنید چنانچه اولیا و ائمه اطهار از دین اسلام خود دفاع کردند و از این پس دین به ما واگذار شده است تا که از آن پاسداری کنید و هیچوقت از فکر خدا خارج نشوید تمام کارهای خود را با نام خدا شروع کنید و وصیت می کنم مرا در پهلوی قبر شهید تاجعلی سلیمانی به خاک بسپارید. والسلام.
به امید پیروزی حق بر علیه باطل.

بیوگرافی

هفتم فروردين 1343، در روستاي چاله از توابع شهرستان رابر متولد شد. پدرش عباس، كشاورز بود و مادرش عالمه نام‌ داشت. تا پايان مقطع راهنمايي درس خواند، به‌عنوان بسيجي در جبهه حضور يافت. دهم ارديبهشت 1361، در سيدجابر اهواز بر اثر جراحات جنگي به شهادت ‌رسيد. مزار وي در روستای قنات‌ملك تابعه شهرستان زادگاهش واقع است.

جـزئیات شـهادت

تـاریخ شـهادت :
1361/02/10
کـشور شـهادت :
مـحل شـهادت :
سیدجابر اهواز
عـملیـات :
بيت المقدس
نـحوه شـهادت :

اطـلاعات مـزار

مـحل مـزار :
وضـعیت پـیکر :
موقـعیت مـزار در گـلزار شـهدا
قـطعـه :
ردیـف :
شـماره :

تصویرمـزار

شهیدها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *