هادی زنگی آبادی

نــام :
هادی
نـام خـانوادگـی :
زنگی آبادی
نـام پـدر :
اکبر
تـاریخ تـولـد :
1346
مـحل تـولـد :
سـن :
سـال
دیـن و مـذهب :
شرح شهادت
وصیت نامه

بسم الله الرحمن الرحیم
انا لله و انا الیه راجعون
با سلام و درود به حضرت مهدی علیه السلام و نائب برحقش خمینی کبیر. و با سلام و درود بر سرور و سالار شهیدان حسین بن علی آن کسی که در روز عاشورا با 72 تن از یارانش جان دادند و از آن روز به بعد مکتبی آغاز کردند که در این مکتب درس ایثار و مکتب دوستی برپا می شود و در این مکتب این جمله آموخته می شود: جان دادن در راه حق و تن زیر بار ظلم ندادن.
و هم اینک در جبهه های غرب ایران جوانان- پیران راه سرورشان  حسین را ادامه می دهند و از خونخواهی حسین به پا برمی خیزند و از جان و مال زندگی دنیایی می گذرند در راه وطن اسلامی و اهداف اسلامی جان می دهند و به فیض عظیم شهادت می رسند و دنیای آخرت را برای خود می خرند.
و حال ای بازماندگان شهید و ای مردم شهیدپرور بدانید که امامان و شهیدان از ما نمی خواهند که برایشان عزاداری کنیم بلکه از ما می خواهند راهشان را ادامه بدهیم و نگذاریم دشمنان اسلام با اهداف پوچ خود آن اهدافی که با زندگی حیوانی تفاوتی ندارند بر ما غلبه کنند و اسلام را از بین ببرند.
این دین یکی از بهترین ادیان است و یکی از بزرگترین معجزه ها که قرآن است و 1400 سال پیش بر پیامبر اکرم نازل شد و یکی از برنامه ها و بلکه هدف هر مسلمان را مشخص کرده که چگونه زیستن و چگونه مردن و یکی از بهترین مردن ها شهادت در راه خداست.
پدر و مادر از شما می خواهم که مرا حلال کنید و همچنین کسانی که به گردن من حق دارند. پدر و مادر و خواهر و برادر از شما می خواهم که برای من گریه نکنید و بدانید که یکی از بهترین آرزوهای هر فرد مسلمان است امیدوارم از ادامه دهندگان راه حسین بن علی باشید و این آیه وَاعتَصِموا بِحَبلِ اللَّهِ جَميعًا وَلا تَفَرَّقوا را فراموش نکنید.

بیوگرافی

هشتم ‌تير 1346، در شهر ‌زنگي‌آباد از توابع ‌شهرستان كرمان متولد شد. پدرش‌ اكبر، كشاورز بود و مادرش صديقه نام داشت. در مقطع‌ متوسطه تحصيل كرد، به عنوان بسيجي در جبهه حضور يافت. چهارم دي 1365، در شلمچه بر اثر جراحات جنگي به شهادت رسید. پيكر وي مدت‌ها در منطقه بر جا ماند و پس‌ از تفحص سال 1374، در گلزار شهداي زادگاهش ‌به خاك ‌سپرده شد. او را رضا نيز مي‌ناميدند.

جـزئیات شـهادت

تـاریخ شـهادت :
1365/10/04
کـشور شـهادت :
مـحل شـهادت :
شلمچه
عـملیـات :
کربلای5
نـحوه شـهادت :

اطـلاعات مـزار

مـحل مـزار :
وضـعیت پـیکر :
موقـعیت مـزار در گـلزار شـهدا
قـطعـه :
ردیـف :
شـماره :

تصویرمـزار

دانش آموزشهیدهاکربلای 5کرمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *