يدالله پورموسي

نــام :
يدالله
نـام خـانوادگـی :
پورموسي
نـام پـدر :
عباس
تـاریخ تـولـد :
1343
مـحل تـولـد :
سـن :
سـال
دیـن و مـذهب :
شرح شهادت
وصیت نامه

بسم الله الرحمن الرحیم
إِنَّ اللَّهَ اشْتَرَى مِنَ الْمُؤْمِنِينَ أَنْفُسَهُمْ وَأَمْوَالَهُمْ بِأَنَّ لَهُمُ الْجَنَّةَ يُقَاتِلُونَ فِي سَبِيلِ اللَّهِ فَيَقْتُلُونَ وَيُقْتَلُونَ همانا خدا خرید از مومنان جانها و مالهای ایشان را که برای ایشان است بهشت. جنگ کنند در راه خدا پس بکشند و کشته شوند(شهید).
با درود و سلام فراوان به فرمانده مان امام مهدی(عج) و نائبش رهبر کبیرمان خمینی بت شکن زمان. برادران و خواهران من در جامعه ام نتوانستم هیچ خدمتی برای اسلامم و مکتبم بکنم. آمدم در جبهه تا شاید خداوند به من اجری عطا کند و با کشته شدنم شاید بتوانم به جامعه ام خون تزریق کنم که هر چه این خون به اجتماعات و جامعه ها تزریق بشود مردمش زنده می شوند و دیگر زیر بار هر جنایتکاری نمی روند این خونهایی که بر زمین می ریزد و زمین را سرخین می کند در دل زمین فرو نمی رود و هدر نمی شود. هر قطره اش قطره ها می شود بلکه دریاها و بر پیکر اجتماع وارد می شود و حماسه می آفریند که ریخته شدن این قطره خون در راه خدا بهتر و بالاتر از ریخته شدن قطره های دیگر است در راه خدا. شما برادران مسلمانم اگر می خواهید خداوند را ببینید و مشاهده کنید بیایید در جبهه در محلی که باران آتشین گلوله ها می بارد. نیروی که ممانعت از گلوله ها می کند و بر روی سر تو نمی آید خداست و امدادهای غیبی است. خدا در شهر شما در خانه و کاشانه شما در جای که آسایش باشد کمتر بوی ایثار و فداکاری باشد خودش را نشان نمی دهد. بیایید به احترام خون شهدای اسلام، اسلام را یاری کنید و معلمتان روحانیت را رها نکنید و رهبرتان را تنها نگذارید مردم کوفه نشوید.

بیوگرافی

يكم ارديبهشت 1343، در شهر بزنجان از توابع شهرستان‌ بافت به دنيا آمد. پدرش عباس و مادرش آرام نام داشت. تا سوم متوسطه تحصيل كرد. پاسدار بود، هفتم مرداد 1362، در مهران توسط نیروهای عراقی بر اثر اصابت گلوله به شهادت رسيد. پیکر او مد تها در منطقه بر جا ماند و بيست و دوم ارديبهشت 1363 ، پس از تفحص در گلزار شهداي زادگاهش به خاك سپرده شد.

جـزئیات شـهادت

تـاریخ شـهادت :
1363/02/22
کـشور شـهادت :
مـحل شـهادت :
مهران
عـملیـات :
والفجر3
نـحوه شـهادت :

اطـلاعات مـزار

مـحل مـزار :
وضـعیت پـیکر :
موقـعیت مـزار در گـلزار شـهدا
قـطعـه :
ردیـف :
شـماره :

تصویرمـزار

بافتشهیدها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *