Arrow
Arrow
Slider
کد پرونده: 1431762
مشخصات شهید
نام شهید

جلیل شریفی راینی

جلیل
نام پدر

اصغر

تاریخ تولد

شهیدانی که در این سال متولد شده اند

تاریخ شهادت

شهیدانی که در این تاریخ شهید شده اند

محل دفن شهید

قطعه ردیف قبر
رسته

Directory

زندگی نامه

خاطرات

دست نوشته ها

وصیت نامه

بعضی از مردانند که از جان خود در راه رضای خدا در گذرند و خدا دوستدار چنین بندگان است.         (قرآن کریم)

با درود و سلام به امام زمان(عج) و سلام من بر حسین زمان کسی که به ما یاد داد:«بمیر و تن به ذلت نده» همانطور که امام حسین فرموده که«باید تمامی مسلمین آزاده باشند.» و سلام به این رهبر عظیم الشأن انقلاب اسلامی و سلام بر شهیدان به خون خفته و درود بر امت به پا خواسته و همیشه در صحنه. و سلام بر پدر و مادر گرامی و خواهران و برادرانم و خویشانم. این پیروزی شهادت من بر شما مبارک باد. این مایه سرافرازی شماست و از خداوند بزرگ و متعال می خواهم که در هنگام شهادت عنایتی کند که به فکر او باشم و از خداوند برایم طلب مغفرت کنید، چون من غرق در گناه بودم و به این اعتراف خود به گناه افتخار می کنم.

سلام بر تو پدر و مادر گرامیم، فرزندتان شجاعانه به شهادت رسید و به پیام امام حسین که در کربلا گفت:«هل من ناصر ینصرنی. آیا کسی هست که مرا یاری کند» لبیک گفتم و چه زیباست که انسان این چنین با معبود خود دیدار کند و به سوی او پرواز کند و شما نباید در شهادت من گریه کنید چون گریه شما دشمن را شاد و خوشحال می کند و شماها که در روز عاشورا به سر و سینه خود می زدید و حسین حسین می کردید و سیاه پوش می شدید، پس در عزای من برای علی اکبر و علی اصغرها و برای یاران باوفای حسین گریه و زاری کنید و از یاد خدا غافل نباشید که عذاب خداوند ما فوق عذابهاست و من هم چون وظیفه شرعیم بود، به یاری حسین زمانه شتافتم و یاران او را در جبهه ها یاری کردم و در این جا قرآن می فرماید:«وَ ما لَکُم لا تُقاتِلونَ فِی سَبیلِ اللهِ وَ المُستَضعَفینَمِنَ الرِّجالِ وَ النِساءِ وَ الوِلدانِ.(نسا، 57) چرا در راه خدا و در راه آن مردم بیچاره، از مردها و زنها و بچه هائیکه در تحت شکنجه قرار گرفته اند نمی جنگید.» و شهید مطهری می فرماید دفاع از کشور و ملت ستمدیده جایز است بلکه واجب هم هست و ما باید به دنبال  فرموده های قرآن و استادان پاک برویم که ستمکاران را نابود کنیم.

تو نیز خواهرم بتوانی پیام خون برادرت به ویژه شهدای کربلای ایران را زینب وار به نسل آینده و دیگر خواهران برسانی و تو برادر عزیز، اسلحه به خون آغشته مرا بردار و کلاهی آهنین بر سر گذار و با قمقمه ای پر از آب و خشابی پر از فشنگ و با ایمانی راسخ، بر قلب منافقین و کفار حمله ور شوی و تا نابودی آنها اسلحه را کنار مگذاری.تا ملت های شرق و غرب بدانند که فرزندان این ملت شهید پرور، از اسلام و قرآن خود چگونه دفاع می کنند و همین شماها ؟؟؟ را پرورش داده و به تمام کشورهای جهان صادر کرده وبرای ما و شما بسی افتخار است که در راه خدا به شهادت برسیم و مثل فرزندان سرمایه دار، در جای گرم و آسایش و خوشی، با بدترین وضع بمیریم. ما  نمی خواهیم مثل اینها باشیم. روایت شده گناهکاران با روی سیاه و بدنی پر از خاک و کثیف وارد صحرای محشر می شوند و بر پیشانی آنها مهر  بدنامی خورده می شود و کسانی که مومن و با تقوی و بی گناه بودند، با روی سفید و با روی خندان و با بدنی پاکیزه و بر روی پیشانی آنها مهر افتخار و بندگی خورده است و چهره ای شاداب دارند که وارد میدان می شوند.

پیامی به امت شهید پرور این است که از رهنمودهای امام استفاده کنند و با امام خود پیش روند، تا بتوانند حاکمیت الله را پیاده کنند و ما هر چه در جبهه ها داریم از شما امت حزب الله است و خداوند به شماها عزت و جلال بدهد و توفیق اخلاص عمل عنایت فرماید. در راه پیمایی ها و نماز جماعت ها و جمعه ها شرکت کرده و با همین وحدتی که بینتان به وجود می آید، می توانید مشت کوبنده ای به صدام و اربابانشان بزنید و شما بدانید که اگر تنم را قطعه قطعه کنند باز از امام جدا نخواهم شد.

و در آخر وصیتنامه، از پدر و مادر و خواهر و برادرانم و خویشانم که اگر من نافرمانی کردم، مرا ببخشید و حلال کنید و از همه برای من حلالی بخواهید و در فقدان من اشک نریزید. اگر شما خوشبختی مرا می خواستید بدانید من در این راه خوشبخت شدم. و مرا می توانید در بهشت معناصری جیرفت اگر شد پهلوی شهید ؟؟؟ به خاکم بسپارید و اگر نتوانستید شب های جمعه بر مزارم حاضر شوید، می توانید فقط یک فاتحه برایم بخوانید.

از بابت من مقدار 1000 تومان به فقرا بدهید و مقدار 20 تومان به پسر حاجی گلندام در ساردوئیه و مقدار 100 تومان به محمدمراد علی شریفی و مقدار 300 تومان به علی مشایخی بابت شیلنگ و قرض خودم و تعداد 43 روزه است که نگرفته ام و می توانید قضای آنها را بگیرید.

به امید فتح و رسیدن به قدس و باز شدن راه کربلا با سیل خروشان خون ماها و ظهور زود حضرت مهدی(عج) و دعا کردن به جان پیر جماران و پیروزی رزمندگان و شفای معلولین و آزادی اسرا و بخشش گناهان.

خداحافظ همگی شما

چه خوش باشد که با ایمان بمیرم            به زیر سایه قرآن بمیرم

به حق حرمت قرآن ناسخ                       خدایا پاک و با ایمان بمیرم

61/11/10

1363">
سفارش پروژه برنامه نویسی