Arrow
Arrow
Slider
کد پرونده: 1513608
مشخصات شهید
نام شهید

رضا عزت آبادی پور

رضا
نام پدر

محمد علی

تاریخ تولد

1343 شهیدانی که در این سال متولد شده اند

تاریخ شهادت

شهیدانی که در این تاریخ شهید شده اند

محل دفن شهید

قطعه ردیف قبر
رسته

Directory

زندگی نامه

شهید رضا عزت آبادی پور در سال 1343 در خانواده ای مذهبی در شهرستان سیرجان متولد شد تحصیلات ابتدایی را در روستای زادگاه خود گذراند و به دلیل فقر مادی که خصوصیت هر خانواده روستایی در آن زمان بود بیشتر از سال دوم راهنمایی نتوانست درس بخواند از این جهت به شغل کارگری روی آورد .تلاوت قرآن مجید و مطالعه ی کتاب های دینی اوقات فراغت او را پر می کرد.


در زمان شکل گیری انقلاب با پخش اعلامیه ها و ارشاد مردم دین خود را نسبت به انقلاب ادا می کرد.بعد از پیروزی در سال 1362 به خدمت سربازی رفت و در سال 1364 در راه خدمت به اسلام و مسلمین در عملیات جنگی شرکت جست و با خون خود راهگشای آزادی مردم وطن شد و به گروه شهیدان راه حق پیوست.


آن روز که بار سفرش برمی بست


می رفت و دل خسته ی ما را می خست


می رفت ز قید و بند دنیا می رست


می رفت به اصل خویشتن می پیوست(امیرعلی مصدق)

خاطرات

دست نوشته ها

وصیت نامه


بسم الله الرحمن الرحیم

إِنَّ اللّهَ اشْتَرَى مِنَ الْمُؤْمِنِينَ أَنفُسَهُمْ وَأَمْوَالَهُم بِأَنَّ لَهُمُ الجَنَّةَ يُقَاتِلُونَ فِي سَبِيلِ اللّهِ فَيَقْتُلُونَ وَيُقْتَلُونَ وَعْدًا عَلَيْهِ حَقًّا فِي التَّوْرَاةِ وَالإِنجِيلِ وَالْقُرْآنِ وَمَنْ أَوْفَى بِعَهْدِهِ مِنَ اللّهِ فَاسْتَبْشِرُواْ بِبَيْعِكُمُ الَّذِي بَايَعْتُم بِهِ وَذَلِكَ هُوَ الْفَوْزُ الْعَظِيمُ ﴿۱۱۱توبه﴾
در حقيقت‏خدا از مؤمنان جان و مالشان را به [بهاى] اينكه بهشت براى آنان باشد خريده است همان كسانى كه در راه خدا مى‏جنگند و مى‏كشند و كشته مى‏شوند [اين] به عنوان وعده حقى در تورات و انجيل و قرآن بر عهده اوست و چه كسى از خدا به عهد خويش وفادارتر است پس به اين معامله‏اى كه با او كرده‏ايد شادمان باشيد و اين همان كاميابى بزرگ است .۱۱۱

با سلام و درود بر منجی بشریت عالم جهان حضرت بقیة الله ارواحناالفدا مهدی موعود و نائب برحقش بت شکن زمان حضرت امام خمینی و حضرت آیت الله منتظری و با سلام بر روان پاک شهیدان راه حق که با خون خود درخت اسلام را آبیاری کردند.

بنام الله پاسدار حرمت خون شهیدان هم اکنون عازم جبهه های نبرد حق علیه باطل های زمان می باشم خواستم چند سطری از خود بیادگاری داشته باشم.

با عرض معذرت از پدر و مادر عزیزم از اینکه نتوانستم از شما خداحافظی کنم و از زحمات چند ساله شما که برای این بنده گنهکار کشیدید تشکر نمایم.ضمن اینکه از شما خانواده ی مهربانم و از دوستان و آشنایان حلالیت می طلبم آرزو دارم که انشاالله با شهادتم همه گناهانم نزد خدا بخشیده شود.ولی بدانید که فردای قیامت شما مادرم در پیشگاه زینب و ائمه اطهار سلام الله علیهم اجمعین رو سفید هستید.

مادر عزیز تو روزها و شب ها زحمت برای من کشیده و چنین فرزندی تربیت کرده و به جبهه فرستادید نگران نباشید مگر جان فرزند شما از امام حسین (ع) و 72 تن از یارانش بالاتر است .

و اما شما خواهران و برادرانم پس از مرگ من گریه و زاری نکنید که دشمن از اشک شما شادی و بزم میسازد.
و از همکلاسیان عزیز و دوستانم می خواهم که مدرسه را سنگر قرار دهید و با کوشیدن و تدریس کردن بتوانید این کفر ستیزان و استکبار جهانی را منع نمایید.

در پایان وصیت نامه از شما طلب آمرزش و مغفرت می طلبم

یا حجت ابن الحسن ریشه ی صدام را بکن

(والسلام علیکم و رحمت اله و برکاة)

  • رضا
1364">
سفارش پروژه برنامه نویسی