Arrow
Arrow
Slider
کد پرونده: 1623185
مشخصات شهید
نام شهید

علی اکبر کریمی

علی اکبر
نام پدر

حسین

تاریخ تولد

1345 شهیدانی که در این سال متولد شده اند

تاریخ شهادت

شهیدانی که در این تاریخ شهید شده اند

محل دفن شهید

قطعه ردیف قبر
رسته

Directory

زندگی نامه

بسمه تعالی

به نام الله، پاسدار حرمت خون شهیدان. یاری دهنده مستضعفان علیه مستکبران و با عرض ارادت خدمت منجی عالم بشریت و با عرض سلام بر شهیدان اسلام مخصوصاً گلگون کفنان جبهه های جنگ به ویژه عزیز شهید عزیز و بزرگوار علی اکبر کریمی، شهیدی که سراسر عشق بود. حماسه و عشقش به سالار شهیدان حماسه اش در جبهه های جنوب منطقه عملیاتی شلمچه و آیین مختصی از زندگینامه شهید .

شهید علی اکبر کریمی درسال1345 در یک خانواده مذهبی در انار دیده به جهان گشود. در همان اوان کودکی مأنوس به قران و مراسم مذهبی شد و همین باعث شد تا فردی مکتبی و با اخلاص بارآید. و در سن 7 سالگی راهی دستان شد و یکی از شاگردان با استعداد مدرسه بود که زبانزد دوستان و سایرین بود و پس از اتمام دوره ابتدایی وارد مدرسه راهنمایی (خیام) شهید صدوقی شد و در این مدرسه فعالیت هایی زیادی نموده در همین زمان بود که اوج گیری مخالفین روحانیت شروع شد و یکی از کسانی بود که در مدرسه مخالف خطهای انحرافی بود همیشه در گیر با مخالفان روحانیت بود و یکی از مخالفان سرسخت بنی صدر بود و همیشه در نهاد انقلابی حضور فعال داشت و یکی از همکاران و دوستان شهید حسین قدیری به شمارمی رفت و در پخش روزنامه جمهوری اسلامی ونشریه جهاد روستا شرکت فعال داشت و سال دوم راهنمایی بود که عازم اردویی تبلیغی سیاسی در اصفهان شد و در سال 1360 برای اولین بار در سن 14 سالگی با شور و حالی وصف ناشدنی عازم جبهه های نبرد حق علیه باطل شد و قبل از جبهه رفتن و بعد از آن در راه اندازی کتابخانه ابوالفضل شرکت فعال داشت . آنقدر عشق و علاقه می ورزید که همیشه دوستان و سایرین را دعوت به کتابخواندن و کتابخانه می کرد و به تشکیل گروههای جبهه پرداخت و در تأسیس پایگاه بسیج شهید رجایی شرکت فعال داشت و یکی از موسسین پایگاه به شمار می رفت و با پیشنهاد برادران بسیجی مسئولیت تبلیغات پایگاهرا پذیرفت و در این هنگام در کتابخانه و بسیج و تشکیل گروهای سنی سرود و تئاتر فعالیت زیادی می نمود و در سال 1360 که وارد دبیرستان شهید قدیری انارکی شد در انجمن اسلامی دبیرستان فعالیت زیادی می کرد. و آنچه زبانزد دوستان و اقوام و خانواده این شهید عزیز است اخلاق پسندیده >> در هر وقت که که او ر می دیدی با چهره ای خندان و خوشحال روبرو می شود و هیچوقت نمی شد که او را ناراحت ببینی و یک لحظه آرام نداشت. یا در جبهه و یا در پشت جبهه در حال فعالیت بود و آنچه که این شهید را ناراحت می نمود کارشکنی بعضی از مسئولین بود. این شهید عزیز و بزرگوار در عملیات های زیادی شرکت داشت . ازقبیل خط پدافندی کرخه جبهه شهداء والفجر ؟ عملیات والفجر هشت ، کربلای پنج، و؟؟؟؟ از این همه فعالیت در راه اسلام در مرحله دوم از عملیات کربلای پنج در منطقه عملیاتی شلمچه در ساعت 7 شب هنگام غروب آفتاب تاریخ 65/12/12 بعه درجه رفیع شهادت نائل گشت. روحش شاد و راهش پر روهرو باد.

خاطرات

دست نوشته ها

وصیت نامه

وصیت نامه

بسم الله الرحمن الرحیم

وَ لاَ تَحْسَبَنَّ الَّذِينَ قُتِلُواْ فِي سَبِيلِ اللّهِ أَمْوَاتًا بَلْ أَحْيَاء عِندَ رَبِّهِمْ يُرْزَقُونَ

آنان که در راه خد ا کشته می شوند مرده مپندارید بلکه آنها زنده اند و نزد پروردگارشان روزی می خورند.

خدا را سپاس که بمن لیاقت داد تا در راهت کشته شوم. خدا را شکر که توفیق جهاد را به من دادی خدا را شکر که مرا کشت. مرگ در راه خدا افتخار است. خدایا مرگ در راهت را نصیب من گردان.

شهادت مایه سعادت است شهید و شهادت سرمایه پیروزی است. شهید زبان سرخ قرآن است . شهید نظر می کند به وجه ا... شهادت آرزوی اولیاءالله است. شهادت آرزوی انسانی است که خود را شناخته است. شهادت از آن مؤمنین است. شهادت هجرت متقین است. شهادت عروج مجاهدین است. شهادت آرزوی بسیجی ایی است که ؟؟؟ می بیند. می داند که مرگ باعث نابودی نیست او می داند که مرگ هیچ جا و مکانی > به مکانی بس بزرگ است. مرگ نابودی نیست پس بدانید به راهی که در آن قدم گذاشته ام شناختها م و مشتاقانه دنبال آن می روم. چون سعادت عزت آور است. شهادت هدیه ای است برای جهادگران. شهادت راهی است جهت رسیدن به کمال. راهی است که عاشق را به معشوق می رساند. جهاد از اهم واجبات است. و خدا را شکر که به من توفیق جهاد داد. جهادرا فراموش نکنید و جبهه هارا پر کنید. جنگ و شهادت در آن را بر ماندن در دنیا ترجیح دهید. من مرگ را در راه خدا بر زندگی دنیا ترجیح می دهم. پس مواظب باشید دنیا شما را فریب ندهد. چون دنیا هزار رنگ دارد. گول دنیا را نخورید. دنیا محل گذر است. سعی کنید معصیت نکنید. سعی کنید که کاری کنید که رضای خدا در آن باشد. خدا را در جبهه می توان دید و من خدا رادر جبهه دیدم. امدادهای آن را به چشم ناقابلم دیده. خدایا تو را شکر می کنم . ای امام هرگز تو را فراموش نمی کنم. هر قطعه بدنم فریاد می زند خمینی رهبرم. ای کاش کشته می شدم و به تعداد ستارگان جان داشتم و در راه او می دادم . یاری از خمینی یاری از حسین (ع) است.  یاری از اسلام است. پس ازا و دست برندراید و مقاوم باشید. استقامت ورزید تا پیروز شوید. در مقابل سختی ها تحمل داشته باشید. سختی دنیا بهتر است سختی آخرت است. هر دم جنگ بر جهاد را فراموش نکنید. باید به شعار اِنّی سِلْمٌ لِمَنْ سالَمَکُمْ وَ حَرْبٌ لِمَنْ حارَبَکُمْ وَ وَلِی لِمَنْ والاکُمْ وَ عَدُوٌّ لِمَنْ عاداکُمْ.

مواظب باش امتحان الهی است اکنون از امتحان خوب بیرون بیایید. به دد دل مردم برسید مدرسه مکانی است مقدس مواظب باشید در آنجا غفلت نکنید. انسان حقیقی باید از مدرسه حرکت کند حرکت اصلی باید از مدرسه شروع شود. تزکیه باید در مدرسه انجام شود. پس بد به حال کسی که در مدرسه معصیت کند. ای مسئولین به داد دل بیچارگان برسید. وحدت داشته باشید خدا را در همه جا  مدنظر قرار دهید. برای رضا خدا کار کنید. سعی کنید کاری که امروز می توان انجام داد به فردا نگذارید. پدر ومادرم  من آن وظیفه ای که داشتم ادا نکردم و نتوانستم انجام وظیفه کنم مرا عفو کنید. درودتان باد، خواهر و برادرم. مرا ببخشید مسائل دینی را فراموش نکنید. درس را بخوان برادرم. برای اسلام خدمت کنید.

در پایان از مردم می خواهم مرا ببخشد اگر کسی ازمن پولی یا چیزی دیگر می خواهد بر او واجب است به پدرم بگوید و بگیرد.

در مراسم من برای حسین (ع) عزاداری کنید و دوست دارم نوحه خوانی کنید. و علاقه زیاد به استغفار دوستان خدا دارم.

اگر اشکال ندارد مرا در امامزاده صالح در جوار شهداء دفن نمایید.

1365">
سفارش پروژه برنامه نویسی