Arrow
Arrow
Slider
کد پرونده: 1384432
مشخصات شهید
نام شهید

ابوالقاسم سالاری

ابوالقاسم
نام پدر

حسن

تاریخ تولد

1342 شهیدانی که در این سال متولد شده اند

تاریخ شهادت

شهیدانی که در این تاریخ شهید شده اند

محل دفن شهید

قطعه ردیف قبر
رسته

Directory

زندگی نامه

يكم بهمن 1342، در شهرستان شهربابك به دنيا آمد. پدرش‌ حسن، كشاورز بود و مادرش فاطمه نام داشت. مشغول تحصيل در حوزه‌علميه بود، به‌ عنوان بسيجي در جبهه حضور يافت. بيست و‌ دوم ‌خرداد 1367،‌ در شلمچه بر اثر اصابت‌ تركش به‌ شهادت رسيد. مزار وي در گلزار شهداي زادگاهش واقع است.

خاطرات

دست نوشته ها

وصیت نامه

بسم الله الرحمن الرحیم

الَّذِينَ آمَنُوا وَ هاجَرُوا وَ جاهَدُوا فِي سَبِيلِ اللَّهِ بِأَمْوالِهِمْ وَ أَنْفُسِهِمْ أَعْظَمُ دَرَجَةً عِنْدَ اللَّهِ وَ أُولئِكَ هُمُ الْفائِزُونَ  يُبَشِّرُهُمْ رَبُّهُمْ بِرَحْمَةٍ مِنْهُ وَ رِضْوانٍ وَ جَنَّاتٍ لَهُمْ فِيها نَعِيمٌ مُقِيمٌ خالِدِينَ فِيها أَبَداً إِنَّ اللَّهَ عِنْدَهُ أَجْرٌ عَظِيمٌ (توبه 20-22)
شهادت میدهم که اسلام و قرآن و مرگ و زنده شدن و سوال جواب قبر و بهشت و جهنم و میزان حقند ،گواهی میدهم که انقلاب اسلامی ایران، انقلاب مظلومان و محرومان است و رهبری آن بت شکن زمان حق و فرزند بحق زهرا (س) است.

آنان که زمان نزدیک شدن عملیات علیه غاصبان تجاوزگر بعثی و مزدوران سر سپرده آمریکا و غرب و شرق می باشد بر خود دانستم که چند کلمه ای را برای هموطنان غیورم و امت شهید پرورم بنویسم انشاءالله که به آنان عمل می نمائید.

اینجانب بنده فقیر الی الله و عامی توصیه ای به شما عزیزان دارم هموطنان شهید پرورم آنان که سرتاسر مملکت ما کربلاست و هر روز آن عاشوراست و می بینم که چگونه مزدوران جنایت کار اطفال و پیران و نوجوانان ما را مظلومانه بشهادت می رسانند و شب و روز با موشک و بمب در شهرها و در جبهه ها با سلاح های سنگین و سبک خود مرغان سبک بال ما را از ما میگیرند و هر روز حجله عزیزی را علم می دارند برشماست که در این زمان کوتاه و زودگذر دنیائی اینکه تقوای الهی پیشه خود سازید و با انجام وظایف الهی و ترک محرمات و مکروهات سدی باشید در مقابل دشمنان زیرا که دنیا زود می گذرد و معلوم نیست که ما چقدر در اینجا باشیم پس چه خوب است که با انجام وظایف الهی توشه ای همراه خود برداریم هر روز قیامت دست خالی نباشیم و نامه عملمان بدست راستمان باشد و در قیامت خوشحال و مسرور وارد بهشت شویم چون امروز روز عمل است و فردای قیامت روز حساب و عمل در کار است.

امت شهید پرور ایران بر شماست که حمایت کنید از انقلاب و رهبر آن و بر شماست که پیروی کنید ازدستورات ابراهیم زمان نکند خدای ناکرده ما غافل باشیم و کشتی انقلاب برود و ما نتوانیم سوار بر آن شویم که اگر اینطور باشد روز قیامت شهدا از ما شکایت می برند پیش ائمه زهرا(س) و ما باید رو سیاه و خجالت زده باشیم.
هم میهنان گرامی در جبهه حضور پیدا کنید و بیائید و اسلحه بخون آغشته شهدا را بردارید و بر دشمن یورش برده و مجال اش ندهید و امان از او بگیرید.

برادران  دانش آموزم و کارمندم و سایر اقشار جامعه بر شماست که در پشت جبهه و در جبهه انجام وظیفه کنید بخاطر خدا و آنطور که رضای خدا را بدست آورید و گرنه روز قیامت مسئول خواهید ماند و جوابی ندارید در صورتی که در این زمان سبک بالان عاشق در خون خود می غلطند و همه اش بخاطر خدا و دفاع از اسلام و میهن هست و اگر شما در حقف خانواده های آنها کارشکنی کنید فردای قیامت جلو شما را سر پل صراط می گیرند و شما جوابی ندارید.

خواهران حزب الهی ایرانیم بر شماست پوشش حجاب اسلامی و رعایت عفت در جامعه که ای خواهر گرامیم خون حجاب تو کوبنده تر از خون سرخ من است.

مردم مسلمان در تمام صحنه ها حضور پیدا کنید تا خدا یاریتان کند و دائم بفکر مرگ باشید تا از یاد خدا غافل نباشید و از خدا شهادت در راهش را بخواهید که رسول الله فرمود اشرف الموت قتل الشهادة

عزیزانم در هنگام مرگم چشمهایم را باز بگذارید تا ضد انقلابیون و ستمکاران و ظالمان و دشمنان دین خونخوار بدانند که من و امثال من نموده ایم بلکه زنده ایم و لا تحسبن الذین قتلوا فی سبیل الله امواتا بل احیاء و عند ربهم یرزقون.

عزیزانم هنگام مرگ دستهایم راباز بگذارید تا مستکبران و غارتگران و مال دوستان و طالبان دنیا و دشمنانمان بدانند که ما از دنیا جیزی همراه خود نبرده ایم و ما دنیا را بی ارزش می دانیم و متاع الدنیا قلیل والدنیا سجن المومن و جنة الکافر هست.
پدر و مادرم و برادرانم و خواهر عزیزم از شماها خیلی معذرت می خواهم خصوصا پدر و مادرم که نتوانستم حق زحمت های شما را ادا کنم و از برادران و خواهر مکرمه می خواهم که دائمه بفکر الله بوده و در بابر دشمن مثل کوه باشید که المومن کالجبل الراسخ.

پدر و مادرم و عزیزانم در مرگ من گریه کنید ولی نه در روی دشمنان دین که آنها شاد شوند و شادی کنند.
عزیزانم من این راه را خود به اختیار خود و آزادانه اختیار کردم و دشمن بداند که با کشتن امثال ما کاری از پیش نتواند برد زیرا که اراده خدا در این است که  نرید ان نمن علی الذین استضعفوا فی الارض و نجعلهم الائمة و نجعلهم الوارثین.

پدر و مادرم و عزیزان مرا ببخشید و از شما همشهریان گرامم و دوستان و آشنایانم معذرت می خواهم و مرا حلال کنید.
والسلام . 1366/12/17

1367">
سفارش پروژه برنامه نویسی